Marabu tekuté nátery (Marabu Liquid Coatings)

 

Tekuté nátery boli pôvodne navrhnuté tak, aby chránili natlačené substráty pred chemickým alebo mechanickým poškodením. Ale môžu byť použité na mnoho ďalších použití. Marabu ponúka technológiu vytvrdzovanú UV žiarením MaraShield UV. Koncept je založený predovšetkým na troch pilieroch:

Primer:

UV inkjektové atramenty často zlyhávajú v adhézii na náročných substrátoch, ako je sklo alebo polypropylén. Ako spojovaciu vrstvu používame rovnomerne nanášaný základný náter - Primer. A to znamená, že UV flatbad tlačiarne môžu byť použité pre oveľa väčší rozsah aplikácií ako kedykoľvek predtým.

Dokončovanie / ochrana:

Konkurenčnú výhodu pútavého, profesionálneho vzhľadu nemožno podceňovať. Či je lesklý alebo matný, vaše tlačové projekty budú priťahovať pozornosť. Vysoká odolnosť proti oderu, chemikáliám, škodlivým UV žiareniám alebo dokonca graffiti sa často sľubuje, ale zriedka sa dodáva. Mara Shield prešiel svojimi krokmi a uspel v mnohých štandardizovaných a certifikovanými testoch.

Farbenie:

Marabu tekuté nátery sú ideálnym riešením pre farbenie veľkých sklenených plôch, najmä na účely dekorácie interiéru. Výrobcovia kuchýň a nábytku si môžu vybrať zo širokej škály odtieňov a sú schopní ponúknuť svojim zákazníkom špecifické farby zo systémov Pantone, RAL, HKS a pod.

 

 

 

 

 

 

Dostupné produkty:

UV-vytvrdzované

 

 

MaraShield UV Tekuté nátery

Boli vyvinuté a testované v spolupráci s Robert Buerkle GmbH, popredným výrobcom valcových nanášačov, so sídlom v Nemecku.

Bufer Roller LFC 2100 má rýchle nastavenie, automatické nastavenie výšky a hrúbky nánosu a poskytuje priemyselnú a reprodukovateľnú kvalitu.

 

 

 

                

Mara® Shield UV-AG

MaraShield UV-AG, ktorý sa aplikuje pomocou valcového náteru, zabezpečuje, že sa môže ľahko odstrániť znečistenie alebo graffiti bez poškodenia pôvodnej potlačenej plochy reklamy.

Vlastnosti produktu:
Anti-graffity lak
UV-vytvrdzovaný
Ochranná úprava

Mara® Shield UV-CBG

MaraShield UV-CBG je vhodný na digitálnych výtlačky na kartónových materiáloch. Tieto aplikácie zahŕňajú napr. displejov, rôznych interiérových objektov vyrobených z materiálov Reboard® a tlačených obalov.

Vlastnosti produktu:
Pre kartónové a vlnité lepenky
UV-vytvrdzovaný
Vysoko lesklý náter
Vhodné pre post-spracovanie, ako je skladanie alebo rezanie

Mara® Shield UV-CGL

UV-vytvrdzovaná farba pre celoplošné nanášanie na ploché sklo.

Vlastnosti produktu:
2-komponentný 
Veľmi dobrá priľnavosť na sklo
Veľmi vysoká chemická a mechanická odolnosť
Vysoká krycia schopnosť

Mara® Shield UV-FXG / FXM

MaraShield UV-FXG a UV-FXM je vhodný na digitálne výtlačky na flexibilných materiáloch, ako sú samolepiace PVC fólie a plachtovinové materiály (plastifikované PVC).

Vlastnosti produktu:
Pre flexibilné podklady
UV-vytvrdzovaný
Vysoko lesklý (FXG) alebo matný (FXM) náter

Mara® Shield UV-PGL

UV atramentové atramenty často nedodržiavajú správne náročné substráty, napríklad sklo. Dostatočná priľnavosť je zabezpečená potiahnutím sklenených tabúľ hranou na okraj pri použití primeru MaraShield UV-PGL.

Vlastnosti produktu:
Silicon-free dvojkomponentný základný náter pre sklo
UV-vytvrdzovaný
Vysoko transparentný
Veľmi vysoká mechanická a chemická odolnosť

Mara® Shield UV-RG / RM

MaraShield UV-RG a UV-RM sú vhodné na valcovanie na digitálne výtlačky na tuhé materiály, ako sú rôzne plasty, drevo, hliníkové kompozitné panely (Dibond®) a kartónové a vlnité lepenkové dosky.

Vlastnosti produktu:
Pre tuhé substráty
UV-vytvrdzovaný
Vysoko lesklý (RG) alebo matný (RM) náter